Menu
Košík

BIO Konopný proteín BIO 45g

BIO Konopný proteín BIO 45g
Novinka -52 %
BIO Konopný proteín BIO 45g
  • Sklad: 1
  • Vernostné body: 1
  • Váha: 0.05kg
1,20€
2,52€
Bez DPH: 1,00€

BIO Konopný proteín. Regenerácia. Bielkoviny + železo 45 g

Záruka do 21.11.2021

Konopný proteín so zemitou, orechovou príchuťou je vysoko kvalitný proteín na rastlinnej báze vhodný pre vegánov a vegetariánov. Tento proteín sa získava mletím konopných semien na jemný prášok. Produkt sa používa ako doplnok výživy športovcov s hodnotnými bielkovinami, ktoré podporujú rast svalovej hmoty.

Hlavné funkcie

Konopný proteín obsahuje kompletný proteín, to znamená všetky esenciálne aminokyseliny pre telo. Profil konopného proteínu z hľadiska zloženia aminokyselín je podobný ako u vaječného alebo sójového proteínu. Jedna 30-gramová dávka konopného proteínu je asi 120 kcal a 15 g proteínu, ktorý je telu ľahko stráviteľný. Takmer všetky aminokyseliny obsiahnuté v konopnom proteíne môže telo absorbovať a použiť na regeneráciu buniek a ich správne fungovanie.
Konopný proteín je dobrým zdrojom vlákniny, ktorá znižuje riziko rakoviny hrubého čreva, podporuje rovnováhu bakteriálnej flóry a stabilizuje hladinu cukru v krvi. 30-gramová porcia pokrýva dennú potrebu vlákniny v 18-28% (v závislosti od výrobcu).
Konopné semiačka, z ktorých sa bielkovina získava, obsahujú omega 3 a omega 6 kyseliny v ideálnom pomere 3: 1. Vďaka tomu sa starajú o zdravie srdca. Znižujú krvný tlak, majú antikoagulačný účinok a zabraňujú infarktu.
Konopný proteín je bohatý na minerály vrátane fosforu, horčíka, vápnika, železa, mangánu, zinku a medi. 1 porcia bielkovín môže pokryť až 80% dennej potreby horčíka a viac ako 50% železa. Okrem cenných prvkov obsahuje bielkovina aj antioxidanty a zlúčeniny, ktoré podporujú imunitný systém.
 

Konopný proteín je výborným doplnkom stravy s vysokým obsahom bielkovín. Ľudia cvičiaci, ktorí chcú budovať svalovú hmotu, by mali konzumovať 5 až 7 polievkových lyžíc konopného proteínu denne. Najlepšie výsledky v regenerácii svalov dosiahnete konzumáciou bielkovín až 2 hodiny po tréningu. Konopný proteín je bezpečný produkt. Obsahuje však veľké množstvo vlákniny, ktorá môže u niektorých ľudí spôsobovať plynatosť, nadúvanie alebo hnačky.
Ľudia s alergiou na konope sa musia vyhnúť konopným proteínom.

Ako ho využiť: v proteínových kokteiloch, v smoothies, kaši a šalátoch...

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Google reCAPTCHA